Актуальные проблемы современной науки: тезисы докладов XXХVІІ Международной научно-практической конференции (Москва – Астана – Харьков – Вена, 28 декабря 2018)
Секція: Економічні науки
Діденко Лілія Миколаївна
магістрантка за фахом «Фінанси, банківська справа, страхування»
Новокаховського гуманітарного інституту ВНЗ ВМУРоЛ “Україна”
м. Нова Каховка, Україна
АУТСОРСИНГ – ІНСТРУМЕНТ ФІНАНСОВОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА СФЕРИ ВИРОБНИЦТВА
Вступ. Аутсорсинг є одним з інструментів антикризового управління, оскільки дозволяє ефективно реорганізувати діяльність підприємства, позбувшись від непрофільних функцій і допоміжних бізнес-процесів, доручивши їх професіоналам високого рівня, що володіє необхідною кваліфікацією, що володіє передовими технологіями та обладнанням.
Виклад матеріалу. Найбільш часто аутсорсингу підлягають інформаційні технології, ведення бухгалтерії, розрахунок заробітної плати, адміністративна підтримка, обслуговування корпоративної власності, організація харчування і прибирання офісу, служба безпеки та деякі інші.
За допомогою матриці аутсорсингу можуть бути проаналізовані роботи, компетенції, процедури, підрозділу, напрямки та інші суб'єкти управління. Суть матриці вкрай проста (рис. 1).
Висока відповідність стратегічним цілям |
Вчитися ( альянси та «спільні підприємства» - одна з форм іноземного інвестування) |
Розвиватися (інвестувати, розширяти асортимент) |
Захищати |
Середня відповідність стратегічним цілям |
Купуй |
|
Виокремлювати |
Низька відповідність стратегічним цілям |
Купуй |
Купуй |
Продавати |
|
Гірше за ринкове |
Таке ж як ринкове |
Краще за ринкове |
Рис. 1. Матриця аутсорсингу BKG Profit Technology [5, с.105]
Будь-яка робота, процедура, компетенція і тощо розглядається з двох точок зору - відповідності стратегічним цілям бізнес-системи та відповідності пропозицій на відкритому ринку.
У результаті рознесення по полях матриці виробляються управлінські рішення:
У "Матриці аутсорсингу BKG Profit Technology" центральне поле володіє невизначеністю, тому ті об'єкти управління, які потрапляють туди, так чи інакше повинні розноситися по решті восьми полях матриці при уточненні стратегічних цілей бізнес-системи.
Цей інструмент вкрай простий і ефективний при реструктуризації бізнес-систем, що мають у своїй основі стабільні стратегічні цілі, але накопичили зайві компетенції, роботи, персонал і тощо.
Для аутсорсера участь в аутсорсинг-проекті означає, крім того, прийняття на себе відповідальності за виконання функцій або результат бізнес-процесів, які він продає замовнику. Ця відповідальність вище, ніж при звичайних угодах купівлі-продажу, оскільки стосується не просто якості послуг в рамках окремо взятого угоди з наступних причин:
Окрім економії на трудових і накладних витратах, до причин компанії використовувати аутсорсинг включають поліпшену ефективність, велику продуктивність і можливість зосередитися на основних продуктах і функціях бізнесу. До того ж все більше компаній звертають увагу на провайдерів аутсорсингу як на інноваційні центри.
Технологія аутсорсингу надає підприємству-працедавцю такі можливості:
Реалізація програми аутсорсингу надає певні переваги і для самих підприємств, які надають послуги з окремих бізнес-процесів (аутсорсерів) [3, с. 162]:
Таким чином, стимулюється проведення маркетингових досліджень і прагнення до розширення ринку збуту своїх послуг.
Аутсорсинг є новим і достатньо потужним інструментом управління підприємством, але без належної підтримки він може негативно впливати на діяльність підприємства. Вітчизняні підприємства за умілого використання аутсорсингу здатні вдосконалити технологію і організацію виробничо-господарської діяльності, поліпшити якість продукції і знизити її собівартість, а отже зміцнити свої позиції на ринку.
Висновки. На сучасному етапі розвитку економіки України переважна частина машинобудівних підприємств характеризується слабкими позиціями на ринку, застарілістю технології виробництва та технічного складу, нераціональним використанням наявних виробничих потужностей, нестійким фінансовим станом (переважна частина машинобудівних підприємств є збитковими). Збереження збитковості господарської діяльності галузі свідчить про наявність ознак розбалансування внутрішнього механізму саморегуляції підприємств та потребу їхнього фінансового оздоровлення.
У таких умовах найважливішими завданнями керівників підприємств трикотажної галузі є зміна стратегії, виведення роботи підприємства на якісно новий рівень, запровадження політики диверсифікації продукції та сфер діяльності, розширення асортименту й номенклатури продукції. Зростання ризику діяльності підприємств в ринкових умовах потребує вдосконалення аналітичних інструментів прийняття планових фінансових рішень таких як аутсорсинг, та контролінг.
Література