Анотація: Розглядаються підходи розуміння поняття «безпека», «політична безпека» українських і зарубіжних вчених, а також генезис цього явища. Описаний ряд принципів забезпечення політичної безпеки України. Сформульовані основні завдання і цілі забезпечення політичної безпеки держави.
Ключові слова: політична безпека, безпека, категорія, процес, принцип.
Аннотация: Статья посвящена проблему терроризма, методы и приемы борьбы с международным терроризмам.
Ключевые слова: международный терроризм, глобализация, политическая борьба, внутринациональный терроризм.
В статье рассматривается политические мысли Древнего Востока.
Анотація. В статті розглядаються питання трансформації громадянського суспільства під впливом розгортання волонтерського руху на підтримку Революції гідності та АТО. Зокрема, відмічається що громадянське суспільство стало більш активним, набуло політичної суб’єктності. Народ зрозумів, що у справжній демократичній країні громадяни повинні своїми руками формувати державу, у якій вони хочуть жити та розвиватися. Бездіяння та пасивність, щодо творення державної політики залишилися в минулому. Суспільство стало важливим чинником державотворення, партнером держави у вирішенні воєнних і соціальних проблем АТО, здобуло повагу з боку населення.
Ключові слова. Громадянське суспільство. Волонтери. Революція гідності. Політична суб’єктність. Політичні симулякри. Політичні перетворення.
У даній статті розглядаються економічні та політичні наслідки зниження цін на нафту. Також описується конкретний вплив падіння цін на нафту на Саудівську Аравію, на Російську Федерацію і на Іран. Дається аналіз причин падіння цін на нафту, а саме вплив видобутку США сланцевої нафти, контрабанда нафти та ін. Також було виявлено взаємозв'язок економічних і політичних причин падіння ціни на нафту.
Ключові слова і фрази: економіка, політика, Саудівська Аравія, Росія, Іран, сланцева нафта, падіння цін на нафту, ОПЕК.
У даній статті обговорювалися цілі та особливості зовнішньої політики Російської Федерації. Також приділялася особлива увага зовнішньої політики Росії на Близькому Сході. Розглядалася стратегія Володимира Путіна по поверненню Росії міжнародного статусу наддержави. Також був короткий зроблено аналіз стратегії протидії американському впливу в близькосхідному регіоні і за його межами.
Ключові слова і фрази: Російська Федерація, зовнішня політика Росії, Близький Схід, Володимир Путін, Сполучені Штати Америки, НАТО, статус наддержави.
У даній статті автор описав роль міжнародного співтовариства в боротьбі з тероризмом в Сирії. Дав коротке визначення головним терористичним організаціям в Сирії, а саме Фронт Ан-Нусра і Ісламська Держава («ІГІЛ»). Також були розглянуті заходи протидії тероризму різних країн, наприклад, Сполучені Штати Америки. Великобританія, Франція, Саудівська Аравія і міжнародних організацій, а саме Організація Об'єднаних Націй.
Ключові слова і фрази: Фронт Ан-Нусра, Ісламська Держава («ІГІЛ»), міжнародне співтовариство, Сирія, режим Башара Асада, Женева-2, тероризм.
У даній статті автор написав про поширення зброї масового знищення на Близькому Сході. Ми розглянули причини і мотиви розповсюдження ядерної зброї в даному регіоні. Детальніше були вивчені зовнішні та внутрішні фактори іранської ядерної програми. Також описано вплив ізраїльської ядерної програми і інших регіональних конфліктів на поширення зброї масового знищення. Також був зроблений короткий аналіз стратегії безпеки Сполучених Штатів Америки.
Ключові слова і фрази: зброя масового знищення (ЗМЗ), Сполучені Штати Америки, Близький Схід, Пакистан, Індія, Іран, Ізраїль.
У даній статті розглядаються міжнародні зусилля по боротьбі з тероризмом. Описуються заходи по боротьбі з тероризмом міжнародних організацій, а саме: Європейський Союз, НАТО, Ліга Арабських Держав, Організація американських держав, Організація Об'єднаних Націй. Пояснено для кожної організації окремо від інших її способи боротьби з глобальною загрозою тероризму взагалі і зокрема на Близькому Сході.
Ключові слова і фрази: боротьба з тероризмом, Європейський Союз, НАТО, Ліга Арабських Держав, Організація американських держав, Близький Схід, Організація Об'єднаних Націй.
Актуальні проблеми сучасної науки: тези доповідей II Міжнародної науково-практичної конференції (Москва-Будапешт-Відень, 29 червня 2015 р.).