Summary: Practical approach to avoid mistakes when translating «familiar words»
Key words: meaning, misunderstanding, essential.
Аннотация: Приведены примеры выработки навыков и умений использования иностранного языка в сфере профессионального общения.
Ключевые слова: мотивация, презентации, профессиональное общение.
Анотація: У статті проаналізовано сутність навчально-методичного комплексу та особливості застосування його складових у навчально-виховному процесі з фізичної географії. Охарактеризовано можливості формування пізнавальних умінь учнів у 6-8 класах на уроках географії та активізації набутих знань в основній школі на практиці майбутнього висококваліфікованого та конкурентоспроможного фахівця.
Ключові слова: формування пізнавальні уміння, навчально-методичний комплекс, фізична географія.
Аннотация. Проанализированы педагогические подходы к сущности готовности будущих учителей физической культуры к тренерской деятельности. Представлено авторское видение готовности и перспективы его формирования.
Ключевые слова: готовность, тренерская деятельность, будущий учитель физического воспитания.
В статье рассмотрена методика использования компьютерных программ на уроке переходные процессы в высших учебных заведение.
Ключевые слова: Педагогический технология, информационное коммуникация виртуальная лаборатория, переходной процесс, программа Mat LAB, электрическая система, аварийный процесс, ток короткого замыкание.
У статті розглядається процес спілкування як необхідна складова людського існування. Формування комунікативної компетенції та її розвиток в учнів загальноосвітніх навчальних закладів на уроках англійської мови є актуальною проблемою не лише методики чи педагогіки, але і соціальної психології.
Проаналізовано теоретичний матеріал, визначені особливості діалогічного мовлення. Визначено,що для того щоб сформувати певний рівень комунікативної компетенції учнів, потрібно створити цілісну систему навчання, яка в свою чергу складається з декількох підсистем, з яких говоріння в діалогічній і монологічній формах є ключовою підсистемою.
Ключові слова: діалогічна мова, комунікативна компетентність, формування комунікативної компетенції.
В статті розглядаються інформаційні технології у розвитку професійних знань майбутніх фахівців інформаційної сфери.
Анотація: У дослідженні систематизовані засоби міні-туризму для школярів молодших класів, які розподілені на дві групи: вправи, що проводяться на відкритому повітрі та вправи у приміщенні.
Ключові слова: міні-туризм, школярі, оздоровлення.
Анотація: Досліджені теоретичні питання безпечності проведення туристських походів, як одного із головних вимог туристської діяльності школярів та студентів.
Ключові слова: безпека, туризм, школярі та студенти.
Анотація: У статті представлено умови розвитку готовності викладача коледжу до професійної мобільності. Розглянуто наукові підходи щодо тлумачення поняття «мобільність», «професійна мобільність».
Ключові слова: мобільність, професійна мобільність, готовність до професійної мобільності, професійна компетентність, професійна мобільність викладача коледжу.
Анотація. Стаття присвячена висвітленню стратегій і пріоритетів розвитку освітянських бібліотек в іспаномовних країнах (на прикладі Іспанії, Аргентини, Колумбії та ін.). Здійснено аналіз нормативно-правової бази діяльності освітянських (шкільних, університетських) бібліотек Іспанії. Показано, як відбувався процес формування освітянських бібліотек в іспаномовних країнах під проводом Регіонального центру підтримки читання у Латинській Америці і Карибському регіоні.
Обгрунтовано, що освітянські бібліотеки в іспаномовних країнах є важливим генератором суспільно-культурних змін. Сприяючи зміцненню освіти й культури, вони виконують роль формування соціального інтелекту, що є невід’ємною складовою розвитку суспільства знань.
Ключові слова: освітянські бібліотеки, університетські бібліотеки, освіта, читання, суспільство знань.
Анотація: Досліджено теоретичні та практичні аспекти проблеми формування екологічної культури студентської молоді у процесі вивчення курсу «Економічна психологія». Представлено алгоритм втілення інформаційної, мотиваційно-ціннісної та поведінково-діяльнісної компоненти формування екологічної культури на практичних заняттях та самостійній роботі студента з дисципліни «Економічна психологія».
Ключові слова: екологічна культура, освіта, навчальний процес, економічна психологія, студентська молоді.
Анотація. У статті подано результати дослідно-експериментальної роботи з апробації та перевірки ефективності моделі здоров’язберігаючого виховання підлітків основної школи. Автором проаналізовано впровадження розробленого ним науково-методичного супроводу здоров’язберігаючого виховання; застосовування інформаційно-комунікаційних технологій під час здоров’язберігаючого виховання в основній школі; стан готовності вчителів експериментальних навчальних закладів до впровадження педагогічних умов здоров’язберігаючого виховання.
Ключові слова: здоров’язберігаюче виховання, підлітки, основна школа, учителі, педагогічні умови, модель здоров’язберігаючого виховання, анкетування.
Анотація: У статті окреслено соціально-політичні та культурні передумови заборони педології в Радянському Союзі.
Ключові слова: педологія, освіта, виховання, суспільство, педагогіка.
Анотація. Аналіз італійського досвіду розвитку неперервної педагогічної освіти Італії в XXI столітті дозволив автору статті охарактеризувати основні аспекти процесу розвитку неперервної педагогічної освіти в Республіці Італія; окреслити основні теоретичні позитивні здобутки, запровадження яких в Україні є першочерговими задля оновлення вітчизняної системи неперервної освіти.
Ключові слова: неперервний процес, педагогічна освіта, початкова школа, середня школа, професійний розвиток, Італія, XXI століття.