Анотація. У статті розглянуто підходи до забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства, особливості та алгоритм управління фінансово-економічною безпекою внутрішнього бізнес-середовища підприємства.
Ключові слова: система управління, фінансово-економічна безпека, внутрішнє бізнес-середовище.
Анотація. У статті визначено особливість ведення обліку основних засобів на малих підприємствах в умовах прийняття Податкового кодексу та змін основних нормативних документів.
Ключові слова: основні засоби , облік , господарська діяльність ,малий бізнес.
Анотація. У статті досліджено, висвітлено та узагальнено відомості про теоретичну та практичну сторону організації обліку оплати праці в управлінні підприємством. Охарактеризовано основні завдання та проблеми практичного застосування розрахунків з оплати праці у процесі діяльності на сучасних підприємствах. Висвітлено системи підтримки прийняття рішень в обліку і аналізі по оплаті праці.
Ключові слова: оплата праці, організація обліку оплати праці , удосконалення системи управління підприємством, аналіз господарської діяльності.
Анотація: У статті визначено сутність інвестиційної діяльності страхових компаній. Розглянуто особливості здійснення інвестиційної діяльності страховими компаніями. Обґрунтовано основні проблеми інвестиційної діяльності страхових компаній та запропоновано можливі шляхи їх вирішення. Визначено внесок страхового сектора економіки у формування інвестиційних ресурсів. Запропоновано напрями удосконалення державного регулювання інвестиційної діяльності страхових компаній в Україні.
Ключові слова: інвестиції, інвестиційна діяльність, страхова компанія, фінансовий посередник, страхова інвестиційна діяльність, власні та залучені кошти.
Анотація: У статті розглянуто поняття фінансова стійкість підприємства, об’єктивна оцінка фінансової стійкості підприємства як основа його життєздатності є важливим інформаційним джерелом для обґрунтування і прийняття оптимального управлінського рішення, щодо суб’єкта господарювання. Фінансова стійкість – це його незалежність у фінансовому відношенні і відповідність активів і пасивів підприємства завданням фінансово-господарської діяльності.
Абсолютні і відносні показники фінансової стійкості широко використовуються в обліково-аналітичній роботі. Саме цей етап аналізу має особливе значення для управління фінансовою стійкістю підприємства. На основі вивченої літератури був проведений аналіз абсолютних і відносних показників фінансової стійкості.
Ключові слова: фінансова стійкість, абсолютні і відносні показники, аналіз.
Анотація: У статті висвітлено роль та значення безготівкових міжгосподарських розрахунків та напрямів їх удосконалення.
Ключові слова: безготівкові розрахунки, платіжні системи, розрахункові документи, електронні гроші, рахунки в банку.
Анотація: Досліджено особливості організації процесу організації обліку товарів на підприємствах України.
Ключові слова: товари, підприємство, роздрібна торгівля, оптова торгівля.
Анотація: У статті досліджено та узагальнено теоретичні засади у сфері фінансово-економічної безпеки підприємства. Проведено аналіз існуючих точок зору щодо трактування змісту поняття «фінансово-економічна безпека», розглянуто сутність поняття «система фінансово-економічної безпеки».
Ключові слова: підприємство, фінансово-економічна безпека, система фінансово-економічної безпеки, елементи системи фінансово-економічної безпеки.
Анотація: В статті представлено уніфікацію проблем обліку та аудиту розрахунків з оплати праці та пропозиції шляхів вирішення цих проблем.
Ключові слова: мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум, ціна робочої сили, оплата праці.
Анотація. Розглянуті методичні положення діагностики рівня платоспроможності підприємства. Визначати негативні чинники впливу на рівень платоспроможності підприємства.
Ключові слова: діагностика, платоспроможність, ліквідність, криза.
Анотація: Досліджено сучасний стан, виявлені недоліки, переваги та перспективи розвитку інноваційної діяльності підприємств легкої промисловості в Україні.
Ключові слова: інновація, інноваційна діяльність, легка промисловість, підприємство.
Анотація. Розглянуті теоретичні та практичні аспекти управління фінансовими результатами підприємства. Досліджені чинники впливу на фінансові результати діяльності підприємства.
Ключові слова: фінансові результати, управління, прибуток, рентабельність.
Анотація: Досліджено сучасні концепції управління фінансовими результатами підприємств в умовах кризи.
Ключові слова: фінансові результати, підприємство, антикризове управління, криза.
Анотація: У статті вивчені проблеми та обґрунтована необхідність використання методів стратегічного управління на підприємствах України.
Ключові слова: управління, стратегія, стратегічне управління.
Анотація: У статті проаналізовано організаційно-методичні засади моніторингу фінансового стану підприємства, який представлено як комп- лекс заходів організаційного, методичного й управлінського характеру. Доведено актуальність та практичну значущість впровадження системи моніторингу фінансового стану як базового елементу системи фінансового менеджменту підприємства в сучасних умовах господарювання.
Ключові слова: моніторинг, моніторинг фінансового стану, фінансовий менеджмент.
Анотація: Стаття присвячена дослідженню взаємозв’язку процесу банкрутства підприємства та забезпечення його економічної безпеки. Розглянута доцільність розробки превентивних заходів запобігання банкрутству підприємствa, що сприятиме в перспективі підвищенню рівня його економічної безпеки.
Ключові слова: банкрутство, економічна безпека підприємства, фінансовий стан, фінансові результати до оподаткування, напрями запобігання банкрутства.
Анотація: Досліджено теоретичні питання організації процесу внутрішнього аудиту на підприємствах України. Розглянуто питання технічного забезпечення яке полягає у СВА.
Ключові слова: внутрішній аудит, аудит на підприємстві.
Анотація: У статті визначено сутність системи управління інформаційною безпекою підприємства, викладено основні цілі та складові елементи. Наведено рекомендації щодо вдосконалення системи управління інформаційною безпекою на підприємстві.
Ключові слова: інформаційна безпека, інформаційна система, управління інформаційною безпекою.
Анотація. Досліджено та узагальнено основні організаційно-правові засади захисту комерційної таємниці в ринково-економічній системі. Здійснено висновок, щодо рівня організації захисту та найраціональніших способів збереження інформації.
Ключові поняття: комерційна таємниця, конкуренція, ринково–економічна система, фінансово–економічна безпека, інформація, конфіденційна інформація, недобросовісна конкуренція.
Актуальні проблеми економіки і фінансів: тези доповідей VІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Київ - Санкт-Петербург - Відень, 31 жовтня 2016)