Актуальні проблеми сучасної науки: тези доповідей XXХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Москва - Астана - Харків - Відень, 30 серпня 2018)
Лемішовський В. І. Модель «витрати-обсяг-прибуток» як методичний інструментарій оперативного контролінгу машинобудівного підприємства // Міжнародний науковий журнал "Інтернаука". Серія: "Економічні науки". - 2018. - №1.
Глобальні проблеми економіки і фінансів: тези доповідей ІХ Міжнародної науково-практичної конференції (Київ - Прага - Відень, 31 травня 2017)
Актуальні проблеми сучасної науки: тези доповідей XVІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Москва - Астана - Харків - Відень, 30 березня 2017)
Анотація. У статті дослідженню особливості тендерного забезпечення, як фактору підвищення рівня ефективності функціонування системи електронних публічних закупівель, на основі суб’єктного та системного підходів. Запропоновано розгляд тендерного забезпечення зі сторони державного замовника на користь постачальника і, у цьому контексті, розкрито сутність банківської гарантії платежів у системі електронних публічних закупівель.
Розроблено підхід до визначення прогнозних значень рівня ефективності участі підприємства в електронних закупівлях та діяльності, яка пов’язана із виконанням договору закупівлі, з урахуванням наявності забезпечення тендерної пропозиції та виконання договору на закупівлю. Також, даний підхід запропоновано використовувати для визначення рівня ефективності участі підприємства в електронних публічних закупівлях після підписання договору закупівлі, його виконання та закінчення терміну дії банківської гарантії.
Ключові слова: діагностика, підприємство, система публічних електронних закупівель, тендерне забезпечення, банківська гарантія, ефективність.
Науковий диспут: питання економіки і фінансів: тези доповідей VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Київ - Будапешт - Відень, 28 грудня 2016 )
Науковий диспут: питання економіки і фінансів: тези доповідей VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Київ - Будапешт - Відень, 28 грудня 2016 )
Анотація. У статті представлено концептуальні засади діагностики факторів зростання прибутку підприємства, під якою слід розуміти процес ідентифікації, аналізу і оцінювання факторів зростання прибутку підприємства за відповідними бізнес-індикаторами для виявлення, оцінки та вибору оптимального варіанту загального управлінського рішення із всіх можливих альтернатив максимізації прибутку в контексті забезпечення розвитку підприємства та формування його перспективи. Встановлено, що рівень ефективності реклами в діяльності підприємства є одним із ключових бізнес-індикаторів системи діагностики факторів зростання прибутку підприємства. Розкрито ключові прикладні аспекти юридичної відповідальності підприємства за порушення українського законодавства про рекламу в межах управління та адміністрування і права.
Ключові слова: підприємство, реклама, економічна діагностика, бізнес-індикатори, правове регулювання рекламної діяльності, юридична відповідальність.
Глобальні проблеми економіки і фінансів: тези доповідей VІІ Міжнародної науково-практичної конференції (Київ - Прага - Відень, 30 листопада 2016)
Анотація. У статті представлено концептуальні засади діагностики корупційних ризиків в діяльності державного підприємства з метою вирішення проблем правового регулювання у сфері запобігання та протидії корупції у діяльності українських підприємств в межах економіки та управління підприємствами і права. На основі аналізу законодавчих і нормативно-правових актів України та документів юридичної практики представлено ключові прикладні аспекти юридичної відповідальності підприємства за порушення українського антикорупційного законодавства в контексті вдосконалення існуючих та розробки нових (сучасних) систем діагностики діяльності (економічної діагностики) підприємств.
Ключові слова: підприємство, корупційні ризики, економічна діагностика, правове регулювання у сфері запобігання та протидії корупції, юридична відповідальність.
Анотація. Запропоновано основні завдання еволюції маркетингу освітніх послуг підприємств України в умовах економічної нестабільності. При цьому особливо актуальним для вітчизняних підприємств є діагностування освітніх проектів, програм, навчальних дисциплін, урахування умов підвищеного ризику. Розроблено систему рівнянь математичної моделі, з допомогою яких можна проводити оптимізацію маркетингових стратегій та тактик комплексу освітніх послуг в системі “підприємство – навчальний заклад”, а також давати рекомендації щодо обмеженості та керування можливими ризиками.
Ключові слова: підприємства, освітні ресурси, маркетинг, оптимізація, проектний аналіз, проектні продукти, діагностування, ризики, ймовірнісний підхід.
Анотація. Розглянуто методологічні підходи до управління інвестиційними ресурсами освітніх послуг підприємств з урахуванням соціальних програм, екологічного фактора, а також структурних деформацій у ринковому середовищі на засадах проектного аналізу.
Ключові слова: інвестиційні ресурси, освітні послуги, соціальна економіка, структурні деформації, оптимізація, проектний аналіз.
Анотація. Проаналізовано сутність інвестиційних ресурсів освітніх послуг підприємств з урахуванням адаптивного управління в контексті професійно-технічної освіти. Для їх реалізації на підприємстві наведено систему математичних співвідношень, які описують інвестиційнi ресурси освітніх послуг системи “підприємство – навчальний заклад” в умовах підвищеного ризику з урахуванням цільового капіталу ендавмент-фонду. Запропоновано оптимізаційну модель, яка на основі проектно-орієнтованого підходу пов’язує інвестиційні ресурси освітніх послуг підприємства з характеристиками поведінкової моделі процесів, проектного середовища, моделей для оцінювання ризиків Альтмана і Таффлера, які узагальнено з урахуванням нераціональних втрат.
Ключові слова: інвестиційні ресурси, підприємство, освітні послуги, ризик, ендавмент-фонд, оптимізаційна модель, проектно-орієнтований підхід.
Анотація. У статті досліджено поняття «корупція». Проаналізовано акти чинного законодавства України, міжнародно-правові акти, вітчизняну та зарубіжну наукову літературу стосовно особливостей корупції, причин виникнення та розвитку корупції. Наведено показники рівня корупції в Україні. Визначено особливості корупції серед суддів. Виявлено вплив правового статусу судді на поширення корупції. Виокремлено роль дискреційних повноважень судді в контексті виникнення корупційних правопорушень. Запропоновано способи запобігання та протидії корупції на основі наукових досліджень та міжнародно-правових рекомендацій.
Ключові слова: влада, судова гілка влади, суд, судді, корупція.
Анотація. Проаналізовано сутність механізмів розвитку інвестиційних ресурсів освітніх послуг підприємств у складних економічних умовах. Для їх реалізації на підприємстві наведено систему математичних співвідношень, які описують інвестиційнi ресурси освітніх послуг підприємств в умовах підвищеного ризику в контексті розвитку євроінтеграційних процесів з урахуванням цільового капіталу ендавмент-фонду. Запропоновано оптимізаційну модель, яка пов’язує інвестиційні ресурси підприємства, спрямовані на підвищенням продуктивності праці працівника (персоналу), який навчався на курсах підвищення кваліфікації, і дохідністю облігації викладачів, що активно співпрацюють з підприємством і за результатами співпраці формують оригінальні авторські освітні програми.
Ключові слова: інвестиційні ресурси, підприємство, освітні послуги, ризик, ендавмент-фонд, оптимізаційна модель, авторські освітні програми.
Анотація. Досліджено основні конкурентні переваги Львівської області. Виявлено основні чинники, які підвищують рівень інвестиційної привабливості та впливають на конкурентоспроможність регіону: вигідне економіко-географічне розташування, наявність об’єктів спортивної інфраструктури міжнародного рівня, високий рівень диверсифікації економіки регіону, в тому числі аграрний сектор, розвиток транспортної та інженерної галузі, розвинена транспортно-логістична та готельно-ресторанного бізнесу інфраструктура, високий рівень ділової активності підприємств області.
Ключові слова: конкурентні переваги, інвестиційне забезпечення, інвестиційна привабливість регіону, підприємства, інвестиції.
Анотація. У статті представлено концептуальні засади діагностики ефективності системи мотивації персоналу на підприємстві з метою: вирішення проблем правового регулювання оплати праці на підприємствах в Україні у сфері економіки праці, соціальної економіки і політики; формування рекомендацій щодо підвищення ефективності правового забезпечення державного регулювання оплати праці в Україні в межах економіки та управління підприємствами і права. На основі аналізу юридичної практики розкрито ключові прикладні аспекти юридичної відповідальності посадових осіб (керівників) підприємства за порушення українського законодавства про оплату праці.
Ключові слова: підприємство, керівники, система мотивації персоналу, заробітна плата, економічна діагностика, бізнес-індикатори, правове регулювання оплати праці, юридична відповідальність.