Анотація: Досліджено та проаналізовано сильні та слабкі сторони сільського господарства України, а також можливості для їх подальшого розвитку та перешкод у їх реалізації.
Ключові слова: сільське господарство, сільськогосподарське виробництво, аграрна політика.
Анотація. Досліджуються важелі регулювання земельного ринку Франції. Аналізується французька практика організації ринку землі з метою використання досвіду для ефективного розвитку земельних відносин на Україні.
Ключові слова: ринок, сільськогосподарські землі, оренда землі, мораторій, орендар, орендодавець, відчуження землі, іноземний досвід.
Анотація: У статті досліджується зміст інформаційної парадигми фінансової звітності, яка базується на теорії асиметричної інформації та кібернетичному підході. Визначено мету фінансової звітності, її пріоритетних користувачів, методологічний інструментарій і сучасні технології передачі інформації, виділено пріоритетну звітну форму, основні звітні показники та оцінки, які застосовуються при складанні звітності. Розглядаються основні принципи організації проектування обробки економічної інформації, які покладено в основу сучасної фінансової звітності та забезпечують узгодження якісних характеристик звітної фінансової інформації з вимогами ефективного здійснення функцій і завдань управління господарською діяльністю підприємства.
Ключові слова: парадигма фінансової звітності, принципи організації проектування обробки економічної інформації, теорія асиметричної інформації, фінансова звітність.
Анотація. Досліджено концептуальні аспекти формування фінансового потенціалу регіонів. Визначено значення бюджетного, податкового та інвестиційного потенціалу в контексті забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів.
Ключові слова: фінансовий потенціал, регіон, бюджет, інвестиції, розвиток, податки.
Анотація. Досліджено теоретичні аспекти формування державно-приватного партнерства. Виявлені проблеми та окреслені напрями практичної реалізації державно-приватного партнерства в контексті забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів.
Ключові слова: держава, регіон, партнерство, розвиток, економіка, інфраструктура.
Анотація. Розглянуті методичні положення діагностики рівня платоспроможності підприємства. Визначати негативні чинники впливу на рівень платоспроможності підприємства.
Ключові слова: діагностика, платоспроможність, ліквідність, криза.
Анотація: Досліджено сучасний стан, виявлені недоліки, переваги та перспективи розвитку інноваційної діяльності підприємств легкої промисловості в Україні.
Ключові слова: інновація, інноваційна діяльність, легка промисловість, підприємство.
Анотація. Розглянуті теоретичні та практичні аспекти управління фінансовими результатами підприємства. Досліджені чинники впливу на фінансові результати діяльності підприємства.
Ключові слова: фінансові результати, управління, прибуток, рентабельність.
Анотація: Досліджено сучасні концепції управління фінансовими результатами підприємств в умовах кризи.
Ключові слова: фінансові результати, підприємство, антикризове управління, криза.
Анотація: Розкрито поняття грошей та їх основних концепцій виникнення. Висвітлено альтернативні підходи до визначення сутності грошей.
Ключові слова: гроші, раціоналістична концепція, еволюційна концепція, концепція "сакральних грошей", функціональний підхід, еквівалентний підхід, портфельний підхід, технічний підхід.
Анотація: У статті вивчені проблеми та обґрунтована необхідність використання методів стратегічного управління на підприємствах України.
Ключові слова: управління, стратегія, стратегічне управління.
Анотація: Стаття присвячена механізму управління фінансовою системою в Україні. Проаналізовано державний бюджет, державний борг, коефіцієнт монетизації. Запропоновано заходи щодо вдосконалення механізму управління фінансовою системою в нашій державі.
Ключові слова: фінансова система, доходи, видатки, монетизація економіки, рівень ВВП.
Анотація: У статті узагальненні існуючі теоретичні підходи до визначення сутності поняття «податкова політика». Розглянуто процес взаємодії складових податкової політики. На основі діючого законодавства досліджено етапи розвитку податкової політики. Автором окреслено пріоритетні завдання реалізації податкової політики щодо стабілізації національної економіки та формування сприятливого макроекономічного середовища.
Ключові слова: фінансова політика, податкова політика, податкова система, податки, адміністрування.
Анотація: У статті проаналізовано організаційно-методичні засади моніторингу фінансового стану підприємства, який представлено як комп- лекс заходів організаційного, методичного й управлінського характеру. Доведено актуальність та практичну значущість впровадження системи моніторингу фінансового стану як базового елементу системи фінансового менеджменту підприємства в сучасних умовах господарювання.
Ключові слова: моніторинг, моніторинг фінансового стану, фінансовий менеджмент.
Анотація. В статті розглянуто зарубіжний досвід державного регулювання депресивних ринків праці. Окреслено напрями інституалізації таких ринків, запропоновано комплекс заходів регулювання трудових відносин для розв’язання проблеми зайнятості.
Ключові слова. Занятість населення, ринок праці, трудова міграція.
Анотація: Стаття присвячена дослідженню взаємозв’язку процесу банкрутства підприємства та забезпечення його економічної безпеки. Розглянута доцільність розробки превентивних заходів запобігання банкрутству підприємствa, що сприятиме в перспективі підвищенню рівня його економічної безпеки.
Ключові слова: банкрутство, економічна безпека підприємства, фінансовий стан, фінансові результати до оподаткування, напрями запобігання банкрутства.
Summary: The Russian Platon Electronic Toll Collection system was observed.
Key words: toll collection system, Platon, logistics, roads, trucks.
Анотація: Представлено авторський підхід до визначення фінансової безпеки страхового ринку України. Запропоновано методичний підхід до оцінки рівня безпеки небанківського сектора економіки України.
Ключові слова: страховий ринок, фінансова безпека, загрози, небезпеки, ризики.
Анотація. Пропонується створити у місті Одесі "Корпоративний науково-технічний комплекс містобудівної енергореконструкції "КНТК МЕРек", як інноваційну організаційну структуру, яка використовує на практиці накопичений науково-технічний потенціал для реконструкції будівель історичної забудови Одеси за стандартами енергоефективності. Виконано дослідження історично-стильового розвитку, який характеризується великим розмахом будівельних робіт та наявністю різноманітних стилів.
Ключові слова: корпоративний науково-технічний комплекс містобудівної енергореконструкції, формування Одеси, архітектурні стилі, будівлі історичної забудови.
Анотація: Досліджено теоретичні питання організації процесу внутрішнього аудиту на підприємствах України. Розглянуто питання технічного забезпечення яке полягає у СВА.
Ключові слова: внутрішній аудит, аудит на підприємстві.