Анотація: Стаття присвячується діагностиці фінансово-економічної безпеки на підприємстві.
Ключові слова: фінансовий стан, діагностика, фінансові показники, фінансова безпека підприємства, рентабельність, фінансова стійкість, стратегії розвитку.
Анотація. У статті розглянуто основні завданнями аналізу фінансового стану та основні групи показників, що характеризують фінансовий стан підприємств. Розглянуто напрями покращення фінансового стану підприємства.
Анотація: Досліджується сутність і складові системи фінансово-економічної безпеки підприємства.
Ключові слова: система, фінансово-економічна безпека, загрози, об'єкт захисту, суб'єкт захисту, підприємство.
Анотація: Дослідження особливостей формування ефективної системи забезпечення інформаційної складової фінансово-економічної безпеки підприємства.
Ключові слова: безпека, інформація, інформаційна безпека.
Анотація: В статті розглянуто теоретичні підходи до недобросовісної конкуренції як загрозі фінансово-економічній безпеці підприємства. Проаналізовано види та форми недобросовісної конкуренції.
Ключові слова: конкуренція, недобросовісна конкуренція, фінансово-економічна безпека, підприємство, форми, методи.
Анотація. Стаття присвячена висвітленню стратегій і пріоритетів розвитку освітянських бібліотек в іспаномовних країнах (на прикладі Іспанії, Аргентини, Колумбії та ін.). Здійснено аналіз нормативно-правової бази діяльності освітянських (шкільних, університетських) бібліотек Іспанії. Показано, як відбувався процес формування освітянських бібліотек в іспаномовних країнах під проводом Регіонального центру підтримки читання у Латинській Америці і Карибському регіоні.
Обгрунтовано, що освітянські бібліотеки в іспаномовних країнах є важливим генератором суспільно-культурних змін. Сприяючи зміцненню освіти й культури, вони виконують роль формування соціального інтелекту, що є невід’ємною складовою розвитку суспільства знань.
Ключові слова: освітянські бібліотеки, університетські бібліотеки, освіта, читання, суспільство знань.
Анотація: У статті розглянуто психологічні особливості процесу формування синдрому емоційного вигорання економістів. Виокремлено якості особистості, які детермінують синдром емоційного вигорання: невротичність; спонтанна агресивність; депресивність; сором'язливість; емоційна лабільність. Проаналізовано динаміку розвитку СЕВ у студентів та працівників. Результати емпіричного дослідження також дозволили констатувати схильність до синдрому емоційного вигорання вже на етапі навчання у ВНЗ. Отримані результати дослідження свідчать про необхідність профілактичної роботи протягом навчання у вузі. Одним із активних методів формування психологічної стійкості до СЕВ є тренінг емоційної саморегуляції.
Ключові слова: синдром емоційного вигорання, нервове напруження, резистенція (опір), та виснаження, схильність до СЕВ, професійна деформація.
Анотація: У статті розглянуто фактор відповідальності фахівців, як найважливіша умова їх професійного зростання. Питання відповідальності особистості аналізується як чинник готовності до професійної діяльності, атрибуції професійного успіху. Результати емпіричного дослідження дозволили виокремити якості особистості, які впливають на формування відповідальності, професійний відбір.
Ключові слова: професійний відбір, відповідальність, відповідальність у прийнятті рішень, успіх у професійній діяльності.
Анотація: Досліджено теоретичні та практичні аспекти проблеми формування екологічної культури студентської молоді у процесі вивчення курсу «Економічна психологія». Представлено алгоритм втілення інформаційної, мотиваційно-ціннісної та поведінково-діяльнісної компоненти формування екологічної культури на практичних заняттях та самостійній роботі студента з дисципліни «Економічна психологія».
Ключові слова: екологічна культура, освіта, навчальний процес, економічна психологія, студентська молоді.
Анотація: Досліджено теоретичні питання створення системи антикризового менеджменту підприємства.
Ключові слова: криза, антикризовий менеджмент, підприємство.
Анотація: Дослідження внутрішнього моніторингу як інструменту управління фінансово-економічної безпеки підприємства.
Ключові слова: моніторинг, підприємство, середовище, інструмент, забезпечення безпеки.
Анотація. У статті проаналізовано методи та інструменти фінансової стабілізації підприємства і запропоновано ряд заходів щодо їх удосконалення.
Ключові слова: фінансова стабілізація, неплатоспроможність, дебіторська заборгованість, запаси, грошові кошти.
Анотація. У статті проаналізовано ліквідність підприємства та запропоновано ряд заходів по удосконаленню управління нею.
Ключові слова: ліквідність, платоспроможність, дебіторська заборгованість, запаси, грошові кошти.
Анотація: Досліджено методичні підходи щодо оцінки депозитної діяльності банку.
Ключові слова: депозит, ресурсний потенціал, банк, банківські ресурси.
Анотація: стаття присвячена дослідженню нормативно-правового забезпечення сутності основних засобів та їх класифікації в обліку.
Ключові слова: основні засоби, облік, класифікація, підприємства.
Анотація: Досліджено теоретичне питання підвищення ефективності інноваційного потенціалу промислового підприємства.
Ключові слова: Підвищення, інноваційна діяльність, ефективність, промисловість, менеджмент, підприємство.
Анотація. У статті подано результати дослідно-експериментальної роботи з апробації та перевірки ефективності моделі здоров’язберігаючого виховання підлітків основної школи. Автором проаналізовано впровадження розробленого ним науково-методичного супроводу здоров’язберігаючого виховання; застосовування інформаційно-комунікаційних технологій під час здоров’язберігаючого виховання в основній школі; стан готовності вчителів експериментальних навчальних закладів до впровадження педагогічних умов здоров’язберігаючого виховання.
Ключові слова: здоров’язберігаюче виховання, підлітки, основна школа, учителі, педагогічні умови, модель здоров’язберігаючого виховання, анкетування.